Katowicki Festiwal Szkół Ponadgimnazjalnych

Na początku grudnia bieżącego roku w katowickim Centrum Kongresowym odbył się II-gi Katowicki Festiwal Szkół Ponadgimnazjalnych o znaczącej nazwie „Sięgnij po zawód”.

Te wyjątkowe targi edukacyjne odbyły się już po raz kolejny z inicjatywy Urzędu Miasta Katowice.

Podczas dwóch dni: w piątek od godz. 9.00 do 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 do 17.00, uczniowie, ich rodzice i opiekunowie mogli zapoznać się z szeroką ofertą szkół ponadgimnazjalnych.

Starsi koledzy szkół ogólnokształcących i zawodowych promowali w różnorodny sposób umiejętności zdobyte w swych placówkach, szczycili się osiągnięciami. Wspólne spotkania podczas tych dni uświetniały liczne występy młodzieży promujących się szkół. Przy odpowiednio wyznaczonych stanowiskach nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych prezentowali swą ofertę, kierunki, innowacyjne pomysły, możliwości na rynku pracy.

Pierwszego grudnia targi edukacyjne zaszczycił swym wystąpieniem Prezydent Miasta Katowice – Pan Marcin Krupa. W swym wystąpieniu zachęcił młodzież do żywego udziału w prezentacjach.

Już po raz kolejny Festiwal prowadzili nauczyciele Zespołu Szkół Poligraficzno-Mechanicznych W Katowicach: p. Anna Jarecka i p. Katarzyna Sitko. To właśnie prowadzącym, jak również wszystkim zgromadzonym Pan Prezydent Marcin Krupa złożył podziękowania za pracę i trud włożony w przygotowanie II-go Festiwalu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Opracowała: p. Iwona Ortelt-Kubarska


Previous Article
Next Article