11 listopada 2018 – Dzień Niepodległej w ZSPM

Ten wyjątkowy dzień w naszej szkole zaczął się od projekcji filmu o treściach patriotycznych. Młodzież wraz z nauczycielami na sali gimnastycznej obejrzała film pt. „Jutro idziemy do kina”. Film miał m.in. uświadomienie młodym ludziom, że o zdobytą wolność należy walczyć i nigdy nie ustępować – zgodnie z powiedzeniem Józefa Piłsudskiego „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.

O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. W ramach uroczystej akademii wystąpił chór szkolny, który wykonał znane pieśni patriotyczne.

Po akademii nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów zorganizowanych przez nauczycieli w ramach Dnia Niepodległej. Pierwsze nagrody trafiły do uczniów, którzy przygotowali najlepsze prace pisemne pt. „Czym dla współczesnego człowieka” jest wolność?”. Kolejne nagrody i wyróżnienia zostały rozdane za plakat o treściach patriotycznych. Łącznie aż 69 uczniów wzięło udział w tym konkursie. Na zakończenie Dnia Niepodległej rozstrzygnięto konkurs na prezentację multimedialną pt. „100 lat niepodległej Polski w oczach młodych ludzi początku XXI wieku”.

Opracowanie: Beata Hibszer

Previous Article
Next Article