Wycieczka do Wiednia

Dnia 14.12.2018 r odbyła się szkolna wycieczka  do malowniczego Wiednia na Jarmark Bożonarodzeniowy. Wzięli w niej udział uczniowie ZSPM oraz zaprzyjaźnionego już od lat VII LO im. Harcerzy Obrońców w Katowicach. Opiekunami wycieczki byli: Anna Nakonieczna, Beata Młynarczyk, Jacek Matyka oraz Wojciech Paluch.

Na odświętnie przystrojonych stoiskach-drewnianych chatkach można było zakupić świąteczne wypieki i słodycze, ozdoby choinkowe, wyroby rękodzieła, ceramikę artystyczną. Oprócz posiłków mogliśmy również posmakować punchu, pieczonych kasztanów i innych świątecznych smakołyków.

Zobaczyliśmy Stare Miasto- Operę Wiedeńską, Parlament, Hofburg, Katedrę św. Szczepana jak również Schonbrunn- jedno z najpiękniejszych założeń parkowo- pałacowych, wpisanych na listę UNESCO.

Wspięliśmy się także na wzgórze znajdujące się nieopodal pałacu, na którym mężczyźni zwykli oświadczać się swoim wybrankom.

Wjechaliśmy na Kahlenberg (polskie wzgórze we Wiedniu), gdzie mieści się Kościół św. Józefa, prowadzony przez polskich księży zmartwychwstańców.


Previous Article
Next Article