Informacje ogólne

Dlaczego my?

Młody człowieku poszukujący szkoły dla siebie! Wyobrażam sobie, że jesteś ciekawy świata, jesteś zainteresowany nowymi technologiami, a zarazem pragniesz żyć w przyjaznej, miłej atmosferze. To właśnie do Ciebie kierujemy nasza ofertę edukacyjną. ZSPM w Katowicach to szkoła o wieloletniej tradycji sięgającej początków XX wieku. Przez wiele lat nasza szkoła kształciła poligrafów, i tak jest też do tej pory. Niech Cię jednak nie zmyli nazwa szkoły, oprócz zawodu poligrafa oferujemy Tobie i Twoim kolegom również inne kierunki. Po pięciu latach edukacji możesz zdobyć zawody o które zabiegają inni. Możesz zostać poligrafem, informatykiem lub mechatronikiem uhonorowanym państwowym egzaminem cenionym na terenie Unii Europejskiej.

Warsztaty szkolne dla zawodów poligraficznych przy ulicy Książęcej 27 oferują Ci pracę na nowoczesnym sprzęcie, np. na nowoczesnej maszynie drukującej KBA, na foliarce i innych. Technik procesów drukowania, technik procesów introligatorskich, technik grafiki i poligrafii cyfrowej to zawody z przyszłością, podobnie jak technik informatyk czy też technik mechatronik.

Posłuchaj młody człowieku! Za słowami idą czyny. W naszej szkole nie liczy się tylko teoria, chociaż zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących uprawniają Cię do zdawania matury na tym samym poziomie jak w liceach.


W naszej szkole liczy się również praktyka:
  • wiele pracowni komputerowych, a wszystkie wyposażone w nowy sprzęt
  • interaktywne tablice we wszystkich salach lekcyjnych
  • dostęp do Internetu przez Wi-Fi
  • bogate, legalne oprogramowanie w pracowniach komputerowych
  • w czasie wolnym dostęp do wielu gier
  • serwer szkolny wykorzystywany do przechowywania prac uczniów i materiałów dydaktycznych nauczycieli
  • praktyki w wielu renomowanych firmach
  • firmowe szkolenia pozwalające na otrzymanie certyfikatów

Jeśli to dla Ciebie jeszcze za mało, aby poznać nas bliżej – pomyśl o przyjaznej atmosferze nie tylko wśród uczniów, ale i wśród nauczycieli. Wolny czas będziesz mógł spędzić na nowych boiskach szkolnych, na nowoczesnej, sali gimnastycznej wyposażonej w siłownię, lub po prostu podczas rozmów w szkolnej stołówce.


Pamiętaj, że technikum to 5 letni cykl kształcenia. Kolejny rok w szkole to szansa na dodatkowy rok beztroski, ale też możliwość na lepsze przygotowanie się do przyszłej kariery zawodowej. W świecie, w którym maleje znaczenie wykształcenia ogólnego a coraz silniej rośnie rola wykształcenia technicznego (fachowców w tej dziedzinie brakuje na wszystkich rynkach UE), Ty będziesz miał zdecydowanie większą szansę na znalezienie ciekawej pracy.

Filmowe zaproszenie do Poligrafa